БЕЗКОШТОВНА ЛЕКЦІЯ ВІД ШКОЛИ KEVIN "Все про НМТ-2024, прохідні бали та вступ" ДЛЯ БАТЬКІВ 10-11-ТИКЛАСНИКІВ
05.01.2024, 09:00
Допоможіть своїм учням та їх батькам отримати усю корисну інформацію про НМТ-2024 за 4 місяці до початку тестування
Добрий день!
Шановна адміністраціє школи,
Запрошуємо батьків учнів 10-11 класів та їх батьків долучитись до безкоштовної лекції від Школи KEVIN "Все про НМТ-2024, прохідні бали та вступ"
📌9 січня о 18:00
Що дізнаються батьки:
- Особливості проведення НМТ-2024
- Які є зміни порівняно з минулим роком.
- Усе про прохідні бали (таблиці переведення, мінімальні прохідні бали з кожного предмету).
- Деталі вступу до ЗВО: чи будуть бюджетні місця, особливості вступу на творчі спеціальності, вагові коефіцієнти , мінімальні бали для вступу на бюджет, строки реєстрацій заяв на навчання
- Пільги для вступу
- Відповіді на питання
❗️Посилання на реєстрацію - https://bit.ly/3RK3wP0
Ваші наступні кроки:
1️⃣Копіюйте це посилання - https://bit.ly/3RK3wP0
2️⃣Скидайте його в чат батьків Вашого класу
Набагато більше корисного матеріалу для школи, учнів та їх батьків Ви можете знайти в нашому Вайбер-каналі.
Там на Вашу школу чекає:
- безкоштовний доступ до корисних освітніх матеріалів
- постійний зворотній зв'язок з представниками Школи KEVIN
- гарантований доступ до важливих заходів для вчителів, учнів та їх батьків
Чекаємо на Вас за цим посиланням👉🏻 https://bit.ly/3tynPXI
KEVIN, pr. Mira 33/112, 50000, Kryvyi Rih, Ukraine
Ви можете відмовитися від підписки або змінити ваші контактні дані в будь-який час.
ДПА, НМТ, вступ-2024: узагальнена інформація
29.09.2023, 07:30
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.09.2023 838
2024 рік буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни.
Щоб пояснити, яким буде національний мультипредметний тест у 2024 році та що чекати вступникам, Міністерство освіти і науки України провело відкриту прес-конференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».
Як зазначив голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак, нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році. У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників. Зараз він вже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.
Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.
«Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування. Таким чином ми рухаємось до стандартів європейських країн, де на випуску зі школи перевіряють знання не менш ніж з 5 предметів», — зазначив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Зарахування історії України до категорії обов’язкових для складання предметів є важливим кроком для зміцнення національної свідомості та самоідентифікації. Такі знання формують здатність аналітичного й критичного мислення, розвивають уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції та закономірності, а також бути стійкими до історичних маніпуляцій і фейків.
«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними з питань історії України, знали передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо у цій точці відносин з росією. Проте, не включатимемо у програму тестування увесь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від XVI століття і дотепер», — прокоментувала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Вступники, як і раніше, могтимуть самостійно обрати предмет для вступу на бажану спеціальність і підтвердити знання у цій галузі. Предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію людини та стимулює до вивчення іноземних мов або природничих наук. А університети обиратимуть вступників на основі їхньої мотивації та готовності до вивчення конкретної спеціальності.
Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.
Під час заходу окрему увагу приділили обговоренню ДПА для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Наразі випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть такі обов’язкові тестування. Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Тому вже цього навчального року УЦОЯО проведе пілотування системи Державної підсумкової атестації для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів. Важливо зазначити, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, воно потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.
«Зараз у нас є домовленість про те, що у перспективі намагатимемось повертати ДПА на всіх рівнях загальної середньої освіти: для початкової школи (після 4 класу), для базової школи (після 9 класу) та для випускників зі школи (11 класу). Магістрально ми хочемо забезпечити такий механізм, адже тоді держава отримуватиме інструмент одночасного зрізу знань на трьох рівнях загальної середньої освіти. Це допоможе приймати правильні управлінські рішення щодо вдосконалення тієї чи іншої ланки», — зазначив Сергій Бабак.
Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цьогорічні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.
27.09.2023, 16:24
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.09.2023 1 151
Національний мультипредметний тест у 2024 році планують провести в травні. Також посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема використовуватимуться металодетектори для того, щоб учасники не проносили телефони. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресбрифінгу.
«Якщо минулого року ми тестували в червні-липні, то цього року ми дещо раніше почнемо тестування. Плануємо зробити це в травні, тому що цього року ми не можемо собі дозволити дві зміни тестувань, адже тест став довшим. Відповідно нам потрібно більше днів, щоб охопити всю кількість вступників, які потенційно будуть проходити тестування», – розповіла Вакуленко.
Вакуленко зазначила, що цього року було понад 280 тисяч зареєстрованих, тому в УЦОЯО розраховують на цю кількість, або навіть на дещо більшу у 2024 році.
Також вона повідомила, що тестування відбуватимуться, як цього й минулого року в тимчасових екзаменаційних центрах – це приміщення закладів освіти.
«За умови повітряної тривоги всі учасники будуть переходити в укриття і продовжуватимуть працювати з тестами після відбою»,- сказала Вакуленко.
Окрім того, вона повідомила, що наступного року посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будуть використовувати металодетектори.
«Цього і минулого року ми не використовували металошукачі для економії коштів… Наступного року ми посилимо заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будемо використовувати металодетектори», – розповіла Вакуленко.
У 2024 році Національний мультипредметний тест буде відбуватися у форматі 3+1. Тобто три обов’язкових предмети та один на вибір. Чотири предмети будуть об’єднані в один тест, який загалом триватиме чотири години з перервою. Новим обов’язковим предметом стала історія України. До предметів на вибір додається українська література та географія.
27.09.2023, 16:01
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.09.2023 5 478
ДПА у 2024 році не проводитимуть для 9 та 11 класів, але Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. Атестація, за словами міністра, потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики.
«Це пов’язано із кількома причинами. До 9 класу ще не дійшла Нова українська школа. Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.
Також він наголосив, що посадовці планують повернення до ДПА на трьох рівнях: після 4, 9 та 11 класу.
«Але в 2024 році буде тільки пілот 4 класу і НМТ для вступу. Для 9 і 11 класі ДПА не передбачається», – підкреслив заступник міністра.
15.04.2023, 09:17
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 13.04.2023 437
На другому кроці реєстрації для участі в НМТ вступники вказують свою категорію – «випускник минулих років» або «випускник поточного року».
Випускник / випускниця минулих років – особа, яка уже має повну загальну середню освіту, тобто має відповідний документ: свідоцтво про повну загальну середню освіту або атестат. Наприклад, якщо ви наразі навчаєтеся на 3 чи 4 курсі коледжу, але вже маєте документ про освіту, то вибирайте категорію «випускник минулих років», а у відповідному полі завантажуйте саме сканкопію / фотокопію свого свідоцтва про освіту.
Якщо ж ви навчаєтеся в школі / гімназії / ліцеї або на 1 чи 2 курсі коледжу і лише цього року здобудете повну загальну середню освіту – вказуйте категорію «випускник поточного року» і вибирайте з переліку свій заклад освіти. Вашим документом, що підтверджує інформацію про рівень здобутої освіти, є довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2023 року в (назва закладу освіти)».
Багато українських учнів наразі перебуває за кордоном. Тож далі інформація саме для них.
Якщо ви продовжуєте дистанційно навчатися в українському закладі і саме в ньому здобудете цьогоріч повну загальну середню освіту, не вибирайте категорії «у закордонному закладі освіти», натомість під час реєстрації з переліку виберіть «у закладі освіти України» і завантажте довідку з місця навчання про здобуття освіти у вітчизняному закладі.
Під час реєстрації вказують, що навчаються в закордонному закладі освіти лише ті вступники, які саме в закордонному закладі освіти здобудуть цьогоріч повну загальну середню освіту. Якщо ви цьогоріч здобудете середню освіту за кордоном, а не в Україні, – завантажте копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання, у якій буде зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2023 року в (назва закордонного закладу освіти)».
31.03.2023, 11:35
30.03.2023, 17:50
УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
вул. Шевченка, 116, м.Львів, 79039, тел./факс: (032)2314983
lvivtest@lv.testportal.gov.ua , lv.testportal.gov.ua; код ЄДРПОУ 34418400
29.03.2023 №89/03-29
Директорові
Департаменту освіти і науки
Львівської облдержадміністрації
Олегу ПАСЦІ
Директорові
Навчально-методичного центру
професійно-технічної освіти
у Львівській області
Володимиру БОБКУ
Керівникам місцевих органів
управління освітою Львівської області
Керівникам закладів фахової передвищої, вищої освіти Львівської області
Шановні колеги!
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 №318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту», від 16.03.2023 № 287 «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за
№ 530/39586, Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти веде роботу щодо підготовки процедур проведення національного мультипредметного тесту (далі – НМТ).
НМТ є формою вступного випробування та проводиться в 2023 році для здійснення в особливому порядку прийому на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра, а також ступеня магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування. (Відповідно до Закону України від 16.01.2020 № 463-ІХ «Про повну загальну середню освіту», здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації).
Повідомляємо, що реєстрація для участі в НМТ - 2023 розпочинається 03 квітня та триватиме до 03 травня 2023 року. Реєстрація передбачає створення особою, яка виявила бажання взяти участь у НМТ в поточному році, персонального кабінету на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, унесення в програмний засіб особистих даних та інформації щодо участі в НМТ, завантаження в електронній формі (сканкопій та/або фотокопій) документів та електронне надсилання (через персональний кабінет) внесеної інформації та копій документів на обробку в регіональний центр.
Зареєструватись для участі в НМТ можуть особи, які мають повну загальну середню освіту або завершують її здобуття у 2023 році.
Детально процедуру реєстрації для участі в НМТ описано в Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту (наказ МОНУ від 16.03.2023 № 287 - https://ips.ligazakon.net/document/view/RE39586?an=1 ), а також на сторінці «Процедура реєстрації на НМТ», що є на сайті УЦОЯО
( https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-2/ ).
Звертаємо Вашу увагу, що документом, який підтверджує інформацію про освіту є документ про повну загальну середню освіту (свідоцтво або атестат) або довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти в 2023 році (зразок довідки міститься в додатку до цього листа).
Просимо доручити керівникам закладів освіти області провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів/студентів, які завершили або завершують здобуття повної загальної середньої освіти в поточному році та виявили бажання взяти участь у НМТ 2023, щодо процедури реєстрації та надати допомогу в оформленні документів (зокрема, довідок з місця навчання) на їх запит.
Дякуємо за співпрацю та розуміння важливості даного процесу для подальшого розвитку освітніх процедур у системі освіти України.
Додаток на 1 арк. в 1 прим.
Заступник директора Ольга ЯНУШЕВИЧ
Кутовий штамп закладу освіти
(якщо заклад освіти не має кутового штампа, оформити довідку на офіційному бланку)
Довідка
Видана______________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) ____________________________________________________________________ про те, що він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти
в ____________ 202__ року в___________________________________________
(місяць) (найменування закладу освіти)
____________________________________________________________________
Довідка видана для подання за місцем вимоги.
Директор __________ _______________________
(підпис) (Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
М. П.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.11.2022 448
25 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію про внесення на розгляд до Верховної Ради України проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».
Документом передбачається внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», які врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Міністерство освіти і науки України ініціювало розгляд цього законопроекту, зважаючи на складну безпекову ситуацію під час проведення вступної кампанії 2023 року з урахуванням успішного цьогорічного досвіду.
Даним законопроектом пропонується відмовитися від проведення державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Нормативно-правове регулювання вступу для здобуття вищої та фахової передвищої освіти передбачається здійснити без дотримання вимог відповідних профільних законів. Прийняття такого закону уможливить заміну традиційного зовнішнього незалежного оцінювання на національний мультипредметний тест, який буде вдосконалено з урахуванням набутого досвіду за зразком 2022 року.
Це дозволить забезпечити необхідні безпекові умови за рахунок використання сучасних високотехнологічних рішень та зберегти довіру суспільства до проведення вступної кампанії.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 22.11.2022 704
У Міністерстві освіти і науки планують проведення незалежного текстування для вступної компанії у 2023 році.
Альтернативою ЗНО бачать вдосконалення національного мультипредметного тесту, повідомив міністр Сергій Шкарлет.
“ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном.
Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі”, – пояснює він.
На відміну від НМТ-2022, у тестуванні будуть обов’язковий та додатковий блоки.
Обов’язковий блок складатиметься з:
української мови;
математики;
історії України;
іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).
На розв’язання завдань з української мови та математики абітурієнти матимуть 90 хвилин.
А після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
Окремо проведуть НМТ з фізики, хімії та біології. Він триватиме 75 хвилин.
Результатами цього іспиту можна буде замінити бали з історії України або іноземної мови.
Реєстрацію на НМТ-2023 планують розпочати у квітні, а проводити тестування будуть у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Завдання складатимуться з тестів за останні три роки (НМТ-2022 та ЗНО 2020-2021 років), а також частки нових тестів.
Проте НМТ-2023 як формат проведення ще має затвердити уряд.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 31.10.2022 485
В Українському центрі оцінювання якості освіти підбито підсумки проведення національного мультипредметного тесту – випробування, що цьогоріч замінило ЗНО.
Уперше в історії України масове вступне випробування проводили онлайново. Здійснити його та забезпечити прозорий, неупереджений відбір вступників до вітчизняних закладів вищої освіти дала змогу унікальна система, що була створена, апробована й запущена в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває жорстока повномасштабна війна.
Для того щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ, в Україні й у 58 містах 32 країн світу було організовано 25 змін тестувань у межах основної, додаткової та спеціальної сесій, створено 693 тимчасові екзаменаційні центри та задіяно 20 028 аудиторій, до роботи в яких залучено понад 18 000 педагогічних працівників.
Надзвичайно складним було забезпечення тестувань в Україні – чи не щодня лунали повітряні тривоги, через які педагоги перебували в укриттях разом з учасниками тестування до самого вечора, підтримуючи їх, а потім на прохання вступників надали їм змогу завершити виконання завдань. Готовність робити все можливе для майбутнього країни – одна з характеристик, яка об’єднує сьогодні всіх нас.
Попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії, свої результати отримали понад 214 000 учасників (187 782 вступники взяли участь в основній сесії, 21 818 – у додатковій, 4 788 – у спеціальній).
Із офіційним звітом про проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».
У звіті оприлюднено матеріали щодо підготовки до НМТ (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників НМТ, надано інформацію про мережу тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ). Також опубліковано статистичні матеріали НМТ, зокрема щодо розподілу результатів НМТ за кожним блоком тесту (українська мова, математика, історія України) у розрізі різних параметрів. У Звіті також репрезентовано варіант використаного в межах НМТ-2022 мультипредметного тесту з відповідним психометричними характеристиками.
Ми дякуємо ЮНІСЕФ Україна, Громадській організації «Портал у безперервне навчання “СуХаРі”» за підтримку в підготовленні звіту. Сподіваємося на подальшу співпрацю в реалізації освітніх оцінювань в Україні!
Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено портал відкритих даних за результатами НМТ 2022 року, де подано знеособлені результати вступного випробування.
Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення НМТ.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям, які наближають нашу перемогу на фронтах!
Віримо в перемогу! Віримо в ЗСУ!
21.07.2022 08:02
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.07.2022 508
Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.
Учасники НМТ можуть ознайомитися з інтерфейсом платформи та дізнатися відповіді на такі запитання:
З чого розпочати роботу з сервісом?
Де знайти довідкові матеріали?
Як позначати завдання, щоб їх було зараховано?
У якій послідовності виконувати завдання?
Як змінити відповідь?
Як завершити роботу над тестом?
Комп’ютерне тестування здійснюватиметься через спеціально створену онлайн-платформу.
Зазначимо, НМТ складається з 3 блоків: українська мова, математика та історія України. На виконання завдань усіх блоків відведено 120 хвилин. Завдання НМТ відповідають змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 406
Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов’язково додавати мотиваційні листи. У Державному підприємстві «Інфоресурс» відповіли на основні запитання про них.
Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?
Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист додаєте до кожної заяви виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.
Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).
Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.
В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено. Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.
Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?
Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв.
Кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:
з 30 червня – вступники на основі БСО (9-ти класів);
з 14 липня – до закладів ФПО (фахової передвищої освіти);
з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.
Тоді ж в кабінеті з’явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.
В електронному кабінеті блок: Подання заяв. Результати випробувань. Внести текст мотиваційного листа.
Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?
Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом.
Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.
Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?
Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.
Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?
Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов’язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.
Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?
Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів.
Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.
Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів.
ДП «Інфоресурс» наполегливо радить дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Приймальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.