Як перевести дитину на дистанційне навчання. Покрокова інструкція для батьків
У шести школах міста створено додаткові онлайнкласи з дистанційною формою навчання .
Відповідно батьки, які не хочуть, щоб їхні діти вчилися очно, можуть перевести дітей у ці класи.
Як це зробити?
Подати заявку на дистанційну форму навчання до 23:00 4 вересня за посиланням:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfHJAQ.../viewform
Дочекатися повідомлення про опрацювання заявки (після формування класу).
Взяти довідку про вибуття із закладу, в якому навчається дитина, і написати заяву про зарахування до школи з дистанційною формою навчання.
Подати пакет документів на зарахування дитини до школи з дистанційною формою навчання.
У разі виникнення запитань телефонуйте у Центр професійного розвитку педагогічних працівників за номером 297-53-28.
Перелік шкіл, де будуть створені додаткові дистанційні класи:
у Галицькому районі – школа №3
у Франківському районі – школа №31
у Сихівському районі – школа №86
у Личаківському районі – школа «Лідер»
у Шевченківському районі – школа №20
у Залізничному районі – школа №77
Слід зазначити, що за вийнятком додаткових дистанційних класів усі зазначені заклади працюватимуть у звичному режимі з очним навчанням.
Євген Бойко
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Львівська державна комунальна середня загальноосвітня школа 3
Школа 77 з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності
Освітня мануфактура Підзамче - Школа 20
ЗСШ "Лідер"
У Львові визначили школи, в яких створять класи для навчання онлайн. Паралельно із тим сформують класи для змішаної форми.
Загалом це шість освітніх закладів, по одному на район, повідомили в департаменті освіти Львівської міської ради.
Тому якщо батьки хочуть, аби їхня дитина навчалась тільки в онлайн форматі, мають перевести її до однієї з цих шкіл:
Галицький район – школа №3;
Франківський район – школа №31;
Сихівський район – школа №86;
Личаківський район – школа "Лідер";
Шевченківський район – школа №20;
Залізничний район – школа №77.
Саме у цих закладах будуть сформовані класи з виключно дистанційною формою навчання.
Класи у кожному з цих навчальних закладів формуватимуть відповідно до кількості заявок.
"Умовою відкриття класу є певна кількість учнів. Якщо, до прикладу, у 3 клас в одному районі зареєструють 3 дитини, а в іншому – 4, то ми не будемо робити 2 окремі класи для третьокласників, а об’єднуватимемо їх.
Логістично для дітей це не буде проблемою, бо ми власне говоримо про онлайн-навчання", – пояснив на брифінгу 29 серпня керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк.
При тому він зазначив, що дитина не зможе залишитися у попередній школі, якщо та запроваджує змішану форму навчання.
Щоб подати заявку на дистанційне навчання батьки також мають звернутися у Центр професійного розвитку педагогічних працівників. Там допоможуть визначити заклад, в який батьки зареєструють дитину.
Абетка з безпеки школяра середньої школи
29.08.2022 09:06
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ,УКРАЇНО!!!
24.08.2022 23:48
І в найкращі часи, і в найскладніші моменти українці залишаються оптимістами. Ми обов'язково будемо багатою демократичною державою. З Днем Незалежності! Бажаємо всім миру, міцного здоров'я, злагоди, добробуту в кожній оселі на нашій землі!!!
Перемога за нами!!!
Все буде, Україна!!!
Привітання від юного блогера, Юрія Гниди, учня 2-А класу СЗШІ-ІІІст. N78 м.Львова.
22.08.2022 23:31
1) Терміново змініть усі слабкі паролі до важливих облікових записів, якщо використовували такі досі. Також паролі треба змінити у випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили.
2) Встановіть усі необхідні оновлення програм на комп'ютері та у смартфоні.
3) Проскануйте пристрої за допомогою антивірусів. Обов'язково встановіть антивірус, якщо досі цього не зробили.
4) Видаліть усі зламані піратські програми, які встановлювали раніше – вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп'ютера.
5) Видаліть російські програми, якщо досі такими користуєтеся.
6) Зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.
7) Налаштуйте, де можливо, двофакторну автентифікацію.
8) Не завантажуйте файлів із невідомих, сумнівних джерел.
9) Пам'ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути "замасковані" під привітання зі святом. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів.
10) Звертайте особливу увагу на e-mail, адже часто хакери атакують саме за допомогою розсилання небезпечних електронних листів із "гарячими" темами.Зловмисники можуть імітувати представників держорганів. Звертайте увагу на адресу відправника, вміст листа. Не переходьте за підозрілими посиланнями і не відкривайте вкладень.
11) Не розголошуйте і не публікуйте персональних даних та важливої інформації про себе (паролів, номерів телефонів, пін-кодів тощо).
12) Довіряйте тільки інформації з офіційних та перевірених джерел. Не ведіться на фейки та не розповсюджуйте їх.
13) Якщо бачите інформацію про "матеріальну допомогу до Дня Незалежності", "додаткові виплати до свята" або інші подібні обіцянки, обов'язково перевірте це на офіційних ресурсах органів влади. Часто за схожими повідомленнями ховаються фішингові атаки. Не беріть участі в опитуваннях, де вимагають надати конфіденційну інформацію або секретні фінансові дані (пін-код до картки, CVV-код тощо).
14) Якщо завантажили небезпечний файл на робочому комп'ютері, повідомте про це службу інформаційної безпеки.
15) Поділіться цими порадами з колегами, рідними та друзями.
Про кіберінциденти можна також повідомляти
Кіберполіція: callcenter@cyberpolice.gov.ua
та CERT-UA: cert@cert.gov.ua
21.08.2022 14:52
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 21.08.2022 1 110
Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Проте важливо пам’ятати і про ще один вагомий чинник, що сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань, – здоров’я.
Першокласники перед зарахуванням до школи повинні пройти комплексний медичний огляд, зокрема й у вузьких спеціалістів. Перед зарахуванням їхні батьки мають надати медичному працівнику школи дві довідки:
форма № 086–1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень».
Порядок проведення обов’язкових профілактичних щеплень та їхні оптимальні строки закріплені Національним календарем профілактичних щеплень.
Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов’язково мають проходити медичний профілактичний огляд у сімейного лікаря/педіатра раз на рік (до повноліття). Проте можуть робити це незалежно від дати початку навчального року.
У навчальному закладі можуть додатково попросити надати довідку про вакцинацію дитини у випадку, коли такі дані відсутні (наприклад, якщо учню довелося змінити школу). Якщо ж дитина залишається у своїй школі, надайте оновлену довідку про щеплення, якщо ви їх робили останнім часом.
Пам’ятати про здоров’я школяра потрібно незалежно від форми навчання, яку оберуть для нього батьки. Дбайте про дитину і проходьте профілактичні медогляди щороку. Це допоможе вчасно реагувати на можливі проблеми зі здоров’ям.
Вчителі мають проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.
Обов’язковий профілактичний медичний огляд передбачає:
загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби);
лабораторне обстеження;
функціональне обстеження.
Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Профілактичний медичний огляд — один із найбільш ефективних способів дбати про власне здоров’я, попереджати і вчасно лікувати захворювання. Проходьте щорічні медичні огляди і будьте здорові!
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.08.2022 10 681
Міністерство освіти і науки пропонує українським вчителям присвятити перший урок у новому навчальному році темі «Ми українці: честь і слава незламним!».
Про це під час виступу на Міжнародній серпневій педагогічній конференції повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Міністр акцентував увагу учасників заходу на нерозривності в освітньому процесі навчання з національно-патріотично виховною роботою.
«Міністерством затверджена нова Концепція національно-патріотичного виховання та План заходів на її виконання до 2025 року. В межах цього плану якраз сьогодні на Закарпатті відбувається фінальний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», – зазначив Сергій Шкарлет.
Закладам загальної середньої освіти МОН пропонує розпочати навчальний рік першим уроком на тему: «Ми українці: честь і слава незламним!».
Сотні авторських, цікавих, патріотичних сценаріїв Першого уроку за посиланням ->
21.08.2022 13:19
Результати опитування батьків щодо форми навчання дітей
16.08.2022 21:22
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.08.2022 1 053
Державною службою якості освіти України та її територіальними органами 3-8 серпня 2022 року проведено опитування батьків учнів/учениць та вчителів щодо форми організації освітнього процесу з початку 2022/2023 навчального року.
У цілому учасники освітнього процесу готові розпочати офлайн-навчання, якщо дозволятиме безпекова ситуація в країні. Втім що ближче до сходу й півдня України, то більше вчителів та батьків схильні до онлайн-навчання. Натомість у Закарпатській області 56% респондентів готові відвідувати школу, що є найвищим показником у розрізі областей.
Важливою є активна позиція адміністрації закладу освіти щодо організації безпечного освітнього середовища. На думку 76% батьків та 86% вчителів необхідною умовою для відновлення освітнього процесу в офлайн-форматі є створення надійних укриттів (бомбосховищ). Водночас батьки й учителі визнають, що школа не може повністю гарантувати ані безпеку дітей, ані працівників.
Отже, до вибору форми організації освітнього процесу потрібно підходити індивідуально, враховуючи різні безпекові умови у кожному регіоні.
З огляду на отримані та інші аналітичні дані Служба підготувала рекомендації керівникам і засновникам закладів освіти, що представлені у звіті.
Андрій Закалюк. Про навчальний рік 2022-2023 в школах Львова. Як навчатимуться львівські школярі з 1 вересня та як їх підготувати і убезпечити від загроз.
11.08.2022 07:41
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.07.2022 435
Сьогодні новинні сайти та соцмережі переповнені новинами про війну: зведення з фронту, дипломатія, волонтерство. Ці теми дуже чутливі, адже багато хто з нас зіткнувся з різними проблемами й жахами війни.
У таких умовах ми ще більше переконались, наскільки тема критичного споживання інформації важлива для суспільства. Адже війна має різні виміри та фронти, зокрема й інформаційний.
Команда проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» підготувала набір вправ для проведення вчителями батьківських зборів, присвячених темі медіаграмотності в цей непростий для нас усіх час.
Ми пропонуємо декілька вправ, які допоможуть учасникам батьківських зборів зрозуміти, як медіа впливають на наші емоції, скільки і який контент ми споживаємо, а також розібрати актуальні приклади, які демонструють важливість медіаграмотності у щоденному житті.
Матеріали можна використовувати як цілісно, так і окремими вправами, якщо педагог вважає за потрібне присвятити частину зборів темі критичного сприйняття інформації.
Ці вправи вчителі та батьки також можуть провести вдома та у форматі онлайн.
Набір вправ для батьківських зборів ви знайдете за покликанням.
21.07.2022 07:05
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.07.2022 508
Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.
Учасники НМТ можуть ознайомитися з інтерфейсом платформи та дізнатися відповіді на такі запитання:
З чого розпочати роботу з сервісом?
Де знайти довідкові матеріали?
Як позначати завдання, щоб їх було зараховано?
У якій послідовності виконувати завдання?
Як змінити відповідь?
Як завершити роботу над тестом?
Комп’ютерне тестування здійснюватиметься через спеціально створену онлайн-платформу.
Зазначимо, НМТ складається з 3 блоків: українська мова, математика та історія України. На виконання завдань усіх блоків відведено 120 хвилин. Завдання НМТ відповідають змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.07.2022 376
Від 18 липня 2022 року на сайті МОН майбутні вступники можуть отримати відповіді на запитання щодо вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти. У співпраці з Урядовим контактним центром запрацював чатбот, що стане онлайн-помічником у питаннях вступної кампанії 2022 року.
Натиснувши на кнопку «Поставити запитання», що розміщена в правому нижньому куту сайту, вступники можуть розпочати спілкування з консультантами.
Консультації надаються фахівцями оперативно, отримати консультацію через сервіс можна з понеділка по четвер (09:00-17:00), а також у п’ятницю (09:00-16:00).
Зазначимо, що у разі налаштувань автоматичого перекладу вмісту сторінок з української на будь-яку іншу мову, чат теж відображатиметься обраною мовою. Для переходу на українську необхідно в налаштуваннях браузера вимкнути автоматичний переклад сторінок або змінити відповідні параметри.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.07.2022 1 668
25 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.
Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Реєстрацію відкрито за посиланням.
Курс містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту.
Учасники отримуватимуть завдання в захищеному віртуальному просторі Google Класів. До кожної теми буде публікуватися запис лекції, а також проводитиметься додаткова консультація в Google Meet, під час якої кожен учасник отримає можливість задати запитання тренеру та продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.
Викладання буде здійснюватися послідовно:
базовий рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з мобільними пристроями;
середній рівень – для учасників, які прагнуть розібратися з установленим вебпереглядачем Google Chrome;
поглиблений рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з ноутбуками Chromebook.
Заклади освіти, педагогічні колективи яких успішно завершать навчання за програмою з показником вище 50% від загальної кількості працівників, протягом року отримають спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми Google for Education».
За підсумками програми також планується відзначити найактивніші заклади.
Із організаційними деталями, програмою та розкладом навчальних сесій можна ознайомитися на спеціально створеному сайті.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 08.07.2022 569
Команда ДП «Інфоресурс» продовжує надавати практичні поради для вступників 2022 року. Нагадаємо, що в електронному кабінеті вступника не потрібно завантажувати додаток до документа про освіту.
Така вимога була актуальною в минулих роках, адже під час розрахунку конкурсного бала часто враховувався середній бал документа про освіту. Цьогоріч середній бал документа про освіту не враховується.
У кабінеті необхідно:
вказати контактний номер телефону;
завантажити фото 3х4 (не селфі, адже фото використовуватимуть для замовлення студентського квитка);
додати сертифікат НМТ (якщо не вказували його дані під час реєстрації), а також сертифікати ЗНО минулих років (за потреби).
Вступники до закладів фахової передвищої освіти також можуть скористатися сільським коефіцієнтом і за наявності завантажити довідку, що підтверджує реєстрацію в селі (витяг із реєстру територіальної громади, зокрема й сформований на порталі «Дія» або Додаток 13).
Звертаємо особливу увагу, що у 2022 році сільський коефіцієнт не використовується під час подання заяв на освітні ступені «Молодший бакалавр», «Бакалавр» і «Магістр».
Завантаження інших документів в електронний кабінет вступника цьогоріч не передбачається.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.06.2022 473
Мінцифри разом з міжнародними партнерами запускають новий освітній проект «IT Generation», мета якого – підготувати спеціалістів та підвищити частку ІТ у ВВП країни до 10%. Про це на брифінгу повідомив віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Саме питанню освіти треба приділяти більше часу. За останні пів року ми напрацювали алгоритм розвитку ІТ освіти, що потрібно конкретно зробити, щоб задовільнити попит та забезпечити всі потреби. Реформа ІТ освіти включає в себе багато етапів: зміна підходів до вивчення інформатики в школах, зміна підходу до управління закладах вищої освіти в напрямку технологій, введення нових спеціальностей та інші етапи”, – повідомив міністр.
За його словами, на першому етапі планується навчити тисячу українців ІТ спеціальностям. Це не лише розробка, але й навички менеджменту та дизайн. На другому етапі навчання пройдуть близько 2 тисяч українців. А далі вже планується безкоштовно навчити 30-40 тисяч громадян.
“Суть проекту полягає в тому, що ми обираємо кращі школи, онлайн і оффлайн, даємо їм можливість зібрати заявки від українців, які не працювали в ІТ, пройти співбесіду. Вже після цього, наші партнери сплачуватимуть 100% навчання українців, які пройшли співбесіду, та зможуть працювати в найбільш прогресивній галузі”, – зазначив Федоров.
Щоб стати студентом в одній із таких шкіл, людина повинна бути без досвіду та без відповідної професії.
“Ми допомагаємо українцям, які залишилися без роботи, а також розвиваємо онлайн освіту”, – наголосив міністр.
Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів, що проект побудований наступним чином. На першому етапі відбираються школи, це триватиме два тижні. Потім навчальні заклади, які відповідають вимогам, будуть анонсовані на сайті проекту. А вже потім студенти зможуть подавати свої заявки.
“Студент, який подав свою заявку, проходить кваліфікацію в навчального закладу і лише навчальний заклад вирішує, чи може студент навчатися. На етапі фінансування компанія-партнер надає грант на оплату цієї освіти”, – повідомив Борняков.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 406
Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов’язково додавати мотиваційні листи. У Державному підприємстві «Інфоресурс» відповіли на основні запитання про них.
Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?
Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист додаєте до кожної заяви виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.
Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).
Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.
В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено. Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.
Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?
Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв.
Кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:
з 30 червня – вступники на основі БСО (9-ти класів);
з 14 липня – до закладів ФПО (фахової передвищої освіти);
з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.
Тоді ж в кабінеті з’явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.
В електронному кабінеті блок: Подання заяв. Результати випробувань. Внести текст мотиваційного листа.
Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?
Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом.
Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.
Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?
Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.
Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?
Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов’язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.
Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?
Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів.
Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.
Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів.
ДП «Інфоресурс» наполегливо радить дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Приймальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.
04.07.2022 20:14
ТОП-10 запитань про початок навчання у львівських школах
1. Коли стартує навчання у школах Львова?
Заплановано розпочати 1 вересня.
2. У якому форматі відбуватиметься навчання?
У змішаному форматі офлайн/онлайн. Пропонується: 1-5 класи – офлайн; 6-10 класи - один день на тиждень дистанційно (зі зміною дня кожного тижня); для 11 класів - поєднання очної та дистанційної форми навчання, залежно від семестру. Остаточне рішення керівництво закладу приймає самостійно.
3. Як готуються навчальні заклади до очного навчання?
Проводиться робота для обладнанням безпечних укриттів для навчальних закладів. Окрім цього, освітяни проходять навчання із реагування на надзвичайні ситуації та надання першої домедичної допомоги.
4. Який стан укриттів у школах?
У червні представники трьох комісій обстежили укриття 127 закладів загальної середньої освіти. Відтак 84% шкіл Львова мають власні укриття, 16% - без власного сховища. До початку навчального року кожне «шкільне» укриття матиме достатню кількість місць для сидіння, два виходи, санвузол, запас води та їжі, теплі речі, ліхтарі тощо.
5. Якщо немає укриття в школі?
Якщо школа не має власного укриття, директор закладу укладе договір із підприємством/установою, що має відповідне укриття поблизу навчального закладу.
6. Чи будуть «групи продовженого дня» (гуртки)?
Групи продовженого дня працюватимуть у звичному режимі з урахуванням форм навчання конкретної школи міста.
7. Чи зможуть навчатися у львівських школах діти з числа внутрішньо переселених осіб?
Діти зможуть навчатися у львівських школах за заявою батьків про зарахування. В попередній період до онлайн-навчання в школах Львова долучилось понад 3 000 внутрішньо переміщених школярів.
8. Як відбуватиметься навчання в школах де зараз живуть внутрішньо переміщені особи?
Станом на 29 червня у закладах освіти перебуває 2561 особа. До 15 липня заплановано переселити переселенців, які нині мешкають у приміщеннях шкіл. Після цього у школах проведуть косметичний ремонт.
9. Як буде забезпечуватись харчування учнів?
Як і попереднього навчального року, а саме: учні 1-4 класів харчуватимуться безкоштовно. Учні 5-11 класів пільгових категорій, а також учні із числа ВПО харчуватимуться безкоштовно з дотриманням усіх карантинних норм.
10. Які зміни відбудуться в шкільній програмі?
Міське управління освіти пропонує збільшити кількість та удосконалити уроки з національно-патріотичного виховання у старшокласників. Зокрема, буде розширена мережа тирів – її дообладнають відповідними засобами. Окрім цього, старшокласники відпрацьовуватимуть надання першої домедичної допомоги.
Враховуючи воєнний стан, це попереднє бачення. Про подальші кроки будемо повідомляти ближче до початку навчального року.
Євген Бойко
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 716
В умовах воєнного стану очну форму навчання у закладах освіти відновлять лише за умови наявності бомбосховищ.
Якщо у них бракуватиме місця на всіх учнів, запровадять кілька змін, повідомив Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі Єдиного телемарафону 3 липня.
“Якщо в бомбосховищі, в укритті не вистачає місця на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендація щодо розділення освітнього процесу на декілька змін – дві зміни, наприклад.
Є рекомендація стосовно формування змішаного навчання, де деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн, в тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу”, – сказав Шкарлет.
Він додав, що очне навчання впроваджуватимуть лише за згоди з обласними та Київською військовими адміністраціями.
За потреби крім очної форми можуть запровадити змішану або дистанційну (у разі небезпеки регіону).
Якщо батьки мають сумнів щодо безпекової ситуації та не хочуть віддавати дитину на очне навчання, вони можуть обрати іншу форму:
дистанційку;
індивідуальний графік;
екстернат (дитина самостійно опановує шкільну програму).
Сергій Шкарлет наголосив, що освітні заклади, які повернуться до очної форми навчання матимуть “паспорт безпеки”. Тобто затверджений план евакуації з розрахунком добирання до бомбосховища. Батьків та дітей проінформують щодо умов навчання.
Очільник освітнього міністерства додав, що вчителі, які зараз перебувають за кордоном будуть змушені повернутися в Україну, якщо їхній освітній заклад повернеться до очної форми навчання.
Якщо ж керівництво школи ухвалить дистанційну роботу, тоді викладачі зможуть продовжити працювати віддалено.
04.07.2022 15:48
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.07.2022 3 048
Влада займається безпекою, батьки повинні визначитися з формою навчання.
У новому навчальному році вирішили надати можливість дітям в Україні навчатись як у школах, якщо вони вціліли і мають бомбосховища, так і віддалено. При цьому розглядається варіант, коли і в школах деякі дисципліни викладатимуться віддалено.
Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі загальнонаціонального марафону “Україна 24” .
“Ми, звичайно ж, скучили за офлайн-навчанням. Проте безпека на першому місці. В умовах воєнного часу ми впроваджуємо освітній процес у приміщеннях навчальних закладів та заочної форми навчання виключно за погодженням з органами влади. Якщо є небезпека, то може бути дистанційної або змішаної форми навчання”, – розповів Сергій Шкарлет.
За словами міністра, розглядається також варіант, коли деякі дисципліни викладатимуться офлайн, а низка інших – онлайн.
Пообіцяв міністр, що батьки також мають право вибору – відправляти дитину до школи чи займатися з нею віддалено.
“Якщо батьки побоюються очного навчання, вони можуть вибрати будь-яку форму навчання для своєї дитини – або дистанційна, або індивідуальна, або екстерном”, – зазначив Шкарлет.
21.06.2022 13:19
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.06.2022 7 096
В Україні обов’язкові профілактичні медичні огляди проводять для запобігання розповсюдженню інфекційних та небезпечних захворювань та динамічного спостереження за станом здоров’я працівників. Воєнний стан не впливає на порядок їх проходження. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
Воєнний стан, як вказано, не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Відтак, вони, як і в мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України.
Обов’язкові (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди повинні проходити працівники:
підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;
лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів;
водопровідних споруд, об’єктів комунально-побутового обслуговування;
інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення й може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь;
зайняті на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці.
Також обов’язкові щорічні огляди проходять особи віком до 21 року.
Обов’язковий профілактичний медичний огляд передбачає:
загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші за потреби);
лабораторне обстеження;
функціональне обстеження.
Для проведення медичного огляду особа подає документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3х4 см.
«Відповідальність за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допущення їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку несуть власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи. Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються й можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності», – ідеться в повідомленні.